شناسه خبر: ۱۶۲۲۰۸
لینک کوتاه کپی شد

آمادگی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی برای خدمات‌رسانی در وضعیت جوی حال حاضر

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی با اشاره به خدمات رسانی سازمان هلال احمر در بخش‌های کوهستانی گفت: هم چنین در خصوص کوهستان و گرفتاری در برف و کولاک نیروهای عملیاتی ما آمادگی کامل برای امدادرسانی را دارند. اگرچه ما توصیه می‌کنیم با توجه به برودت هوا مردم از رفتن به مناطق کوهستانی و برفی در این ایام پرهیز کنند.

 آمادگی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی برای خدمات‌رسانی در وضعیت جوی حال حاضر

به گزارش مشهد فوری به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر علی صبوری معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر در خصوص تمهیدات سازمان هلال احمر استان با توجه به برودت هوا، عنوان کرد: جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی در حوزه امداد و نجات طبق شرح وظایف محوله در بحث برودت هوا و سرما به صورت سازمانی، بحث در راه ماندگان و اسکان اضطراری را داریم که تمامی پایگاه‌های امداد و نجات ما که ۳۰ پایگاه در سطح استان است به صورت ۲۴ ساعته در حال خدمت‌رسانی هستند.

وی ادامه داد: در صورت ایجاد حادثه و گرفتاری هموطنان ما در محورهای مواصلاتی مشهد و استان تمهیدات لازم برای اسکان اضطراری پیش‌بینی شده و آمادگی لازم را داریم. سامانه ۱۱۲ جمعیت هلال احمر برای اخذ اطلاعات آسیب‌دیدگان به صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی با اشاره به خدمات رسانی سازمان هلال احمر در بخش‌های کوهستانی، اضافه کرد: هم چنین در خصوص کوهستان و گرفتاری در برف و کولاک نیروهای عملیاتی ما آمادگی کامل برای امدادرسانی را دارند. اگرچه ما توصیه می‌کنیم با توجه به برودت هوا مردم از رفتن به مناطق کوهستانی و برفی در این ایام پرهیز کنند.

صبوری خاطرنشان کرد: با توجه به این که خدمات به صورت مشترک‌ در جاده با سازمان‌های مسئول در حال انجام است، موارد مراجعه کننده آسیب‌دیدگان جاده‌ای به صورت زیادی نبوده است. زیرا تمامی محورها باز و ترافیک به صورت روان بوده است. در ۲۴ ساعت گذشته حادثه گرفتاری دو نفر در کوهستان را داشتیم که حدود ساعت ۱۲ امروز با انتقال این دو نفر به منطقه امن به پایان رسید. همچنین در حوادث جاده‌ای مشکل خاصی نداشتیم‌ خدمات امدادی هلال احمر به مردم ارائه شده است.

وی در توصیه‌ای به هموطنان اظهار کرد: هموطنان در صورت سفر علاوه بر زنجیر چرخ حتما جیره خشک، آب و لباس گرم به میزان لازم همراه خود داشته باشند. هم چنین قبل از آغاز سفر نسبت به وضعیت جوی و جاده‌ای مبدا و مقصد اطلاعات لازم را کسب کنند. هم چنین مردم با توجه به تداوم برف و کولاک از حضور در مناطق پرخطر کوهستانی حتما پرهیز کنند.

 

ارسال نظر