شناسه خبر: ۱۶۱۹۲۲
لینک کوتاه کپی شد

شهردار مشهد برای پیگیری نکردن مطالبات دولتی تذکر گرفت

شهردار مشهد باز هم از شورای شهر در خصوص عدم پیگیری مطالبات دولتی و همچنین عدم تخصیص اعتبار برای تکمیل پروژه ساماندهی «جلوخان» پایانه مسافربری امام رضا (ع) تذکر گرفت.

شهردار مشهد برای پیگیری نکردن مطالبات دولتی تذکر گرفت

به گزارش مشهد فوری؛ عضو شورای اسلامی شهر مشهد روز دوشنبه در یکصدمین جلسه علنی این شورا در تذکر به «محمدرضا قلندر» شهردار این کلانشهر در خصوص عدم پیگیری مطالبات شهرداری از دولت انتقاد کرد و افزود: در جلساتی نیز که با مسوولان دولتی داشتیم بارها عنوان شده که از شهرداری مشهد پیگیری برای اخذ مطالبات وجود ندارد.

حسین علوی مقدم بیان کرد: تاکنون ۱۰۰ هزار میلیارد ریال مطالبات شهرداری از دستگاه های دولتی شناسایی شده که فقط نیم درصد از آن به مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال محقق شده است.

وی ادامه داد: اگر شهردار اراده ای برای پیگیری تحقق مطالبات و استفاده از این ظرفیت در طرح های عمرانی ندارد، کار را به شورا واگذار کند.

این عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: متاسفانه اداره کل هماهنگی دستگاه های اجرایی در شهرداری چندین ماه است که بدون رییس اداره می شود، چگونه است این اداره کل که باید پیگیر مطالبات شهرداری باشد بدون رییس اداره شود.

عدم تخصیص بودجه برای اجرای پروژه ساماندهی جلوخان پایانه مسافربری

دیگر عضو شورای اسلامی شهر مشهد نیز در خصوص عدم پیشرفت پروژه ساماندهی جلوخان پایانه مسافربری امام رضا (ع) به شهردار تذکر داد و گفت: سالانه ۲۰ میلیون نفر به این پایانه ورود و خروج دارند.

هاشم دائمی افزود: ادامه اجرای بخش دوم ساماندهی جلوخان این پایانه معطل اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریالی است که در مقابل بودجه ۴۰۰ هزار میلیارد ریالی شهرداری رقمی نیست.

وی بیان کرد: این پروژه باید قبل از نوروز بهره بردرای شود، بنابراین هرچه سریعتر این اعتبار باید تخصیص یابد.

 

ارسال نظر