شناسه خبر: ۱۶۲۴۶۳
لینک کوتاه کپی شد

۱۰ هزار و ۴۷۷ واحد نهضت ملی مسکن در خراسان رضوی آماده بهره‌برداری شد

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: ۱۰ هزار و ۴۷۷ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در استان آماده بهره برداری است که در قالب طرح‌های "یادگار ابراهیم" با حضور سرپرست ریاست جمهوری فردا (پنجشنبه) به بهره‌برداری می‌رسد.

۱۰ هزار و ۴۷۷ واحد نهضت ملی مسکن در خراسان رضوی آماده بهره‌برداری شد

به گزارش مشهد فوری وحید داعی افزود: همچنین با حضور مخبر، زمین برای آغاز ساخت واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن به ۱۹ هزار و ۷۸۰ متقاضی در استان واگذار می‌شود که مربوط به عمده شهرها و برخی روستاهای خراسان رضوی می‌شود.

وی ادامه داد: تولید چهار میلیون واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در مدت چهار سال دولت سیزدهم برنامه ریزی شد که سهم خراسان رضوی از این تعداد ۳۶۳ هزار و ۹۳۴ واحد بود که در قالب چهار برنامه "حمایتی، خودمالک، بازآفرینی شهری و روستایی" به اجرا گذاشته شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت:از این تعداد، سهم برنامه حمایتی ۱۶۸ هزار و ۷۱۷ واحد، برنامه بازآفرینی شهری ۵۶ هزار و ۲۳۶ واحد، خودمالک شهری ۷۴ هزار و ۹۸۱ واحد و خود مالک روستایی ۶۴ هزار واحد در خراسان رضوی است.

داعی افزود: در مجموع تاکنون در چهار قالب طرح نهضت ملی مسکن در استان ساخت ۱۶۴ هزار واحد به اجرا درآمده و از تسهیلات بانکی استفاده کرده اند که میزان پیشرفت اجرایی آنها از ریختن فونداسیون تا بهره برداری کامل بوده است. وی ادامه داد: با این میزان خراسان رضوی ۶۴ درصد از هدف سه ساله خود در این طرح را محقق کرده است. 

ارسال نظر