شناسه خبر: ۱۶۲۰۲۵
لینک کوتاه کپی شد

همدستی سارق و جاعل پلاک خودرو در مشهد/ ۲ متهم دستگیر شدند

فرمانده انتظامی مشهد گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی مشهد ۲ متهم به سرقت و جعل پلاک خودرو به دام افتادند.

همدستی سارق و جاعل پلاک خودرو در مشهد/ ۲ متهم دستگیر شدند

به گزارش مشهد فوری؛ سرهنگ احمد نگهبان در خصوص تشریح جزئیات این پرونده، اظهارداشت: روز گذشته گزارش یک فقره سرقت خودرو پراید در یکی از مناطق هسته مرکزی شهر مشهد موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با سرقت خودرو پلیس آگاهی مشهد قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با استفاده از شیوه‌های نوین پلیسی خودرو مسروقه را در کمتر از 3 ساعت در یکی از مناطق حاشیه شهر ردزنی و با کنترل نامحسوس محل، سارق را دستگیر و در بازرسی از خودرو یک جفت پلاک جعلی خودرو که به طرز ماهرانه‌ای در صندوق عقب خودرو جاسازی شده بود، کشف کردند.

فرمانده انتظامی مشهد بیان کرد: متهم به سرقت که دارای سوابق متعدد کیفری به جرم سرقت است با توجه به تصاویر به‌دست آمده از او در تعدادی از صحنه‌های جرم در چندین مرحله بازجویی‌های علمی پلیس به 6 فقره سرقت خودروهای پراید و فروش قطعات اوراق شده به افرادی مالخر اعتراف کرد.

نگهبان تصریح کرد: متهم که در بازجویی‌های اولیه در خصوص پلاک‌های جعلی کشف شده از داخل خودرو اظهار بی‌اطلاعی می‌کرد در ادامه تحقیقات علمی پلیس و به‌دست آمدن مستندات کافی در همدستی او با یک جاعل حرفه ای لب به اعتراف گشود و به خرید پلاک‌های جعلی از یک تابلوساز اعتراف کرد.

وی گفت: با توجه به اطلاعات به‌دست آمده فرد جاعل دستگیر و در بازرسی از مغازه‌اش لوازم ساخت پلاک جعلی شامل ورق‌های فولادی برش خورده، ژلاتین، قالب های اندازه گیری، دستگاه گونیا، چاپگرهای لیزری، برچسب و قالب اولیه تهیه پلاک کشف شد.

فرمانده انتظامی مشهد تصریح کرد: متهم به جعل در بازجویی فنی پلیس با توجه به مستندات به‌دست آمده تاکنون به تهیه 5 جفت پلاک جعلی خودروهای سواری در شهر مشهد اعتراف کرد.

نگهبان با اشاره به پلمب تابلوسازی و ادامه تحقیقات از متهمان برای کشف دیگر جرایم احتمالی از شهروندان خواست مواردی از قیبل خرید وسایل نقلیه ‌بدون انتقال سند، در دفاتر رسمی یا به اصطلا‌ح سوئیچی، خرید و فروش وسایل نقلیه از طریق بنگاه‌های غیرمعتبر را در راستای پیشگیری از کلاهبرداری جدی بگیرند و به مخدوش نبودن پلاک، مطابقت دادن شماره‌ موتور و شاسی آن با اسناد مالکیت توجه کنند.

 

ارسال نظر