شناسه خبر: ۱۶۱۶۶۲
لینک کوتاه کپی شد

فعالیت ۴ ون‌کافه در مشهد بدون پروانه کسب

رئیس اتحادیه فروشندگان آبمیوه، فالوده و بستنی مشهد با اشاره به عقد قرارداد شهرداری با ۴ ون‌کافه بدون هماهنگی با اتحادیه، گفت: تاکنون شرایط صدور پروانه کسب برای ون‌کافه‌ها فراهم نشده و اتحادیه موفق نشده رسته مستقل بگیرد.

فعالیت ۴ ون‌کافه در مشهد بدون پروانه کسب

به گزارش مشهد فوری؛ سعید شریف‌زاده مشهدی در خصوص مجوز فعالیت ون‌کافه‌ها اظهار کرد: شهرداری برای فعالیت ون‌کافه‌ها با آن‌ها قرارداد امضا کرده که ما مکاتبه داشتیم رسته فعالیت آن‌ها از نظر اتحادیه به طور کامل مشخص نیست، بنابراین بهتر است مجوز داده نشود.

رئیس اتحادیه فروشندگان آبمیوه، فالوده و بستنی مشهد افزود: از طرف دیگر قانون صدور پروانه کسب تغییر و از طریق درگاه ملی صدور مجوزها صورت می‌گیرد، به همین دلیل ما به ون‌کافه‌ها اعلام کردیم برای دریافت جواز اقدام کنند اما موفق به اخذ مجوز نشدند. قرار بود اتاق اصناف پیگیری و موضوع رسته آن‌ها را به سرانجام برساند، در این صورت ون‌کافه‌ها می‌توانند جواز بگیرند.

وی ادامه داد: شهرداری باید قبل از بستن قرارداد ابتدا به ما اطلاع می‌داد تا پیگیری می‌کردیم. در حال حاضر به حدود ۴ ون‌کافه مجوز داده شده اما پروانه کسب و جواز ندارد؛ بنابراین زمانی که برای دریافت نرخنامه مراجعه می‌کنند، با آن‌ها برخورد می‌شود و حتی به دلیل نداشتن جواز می‌توانیم آن‌ها را پلمب کنیم، البته ما فعلا نرخنامه دادیم تا این افراد اذیت نشوند.

شریف‌زاده با بیان اینکه تاکنون شرایط صدور پروانه کسب برای ون‌کافه‌ها فراهم نشده و اتحادیه موفق نشده رسته مستقل بگیرد، عنوان کرد: این موضوع با همکاری اتاق اصناف، پیگیری اتحادیه و کمیسیون نظارت موفقیت‌آمیز خواهد بود که البته زمانبر هم است، بنابراین بهتر بود شهرداری تا زمانی که تکلیف صدور پروانه کسب این رسته تعیین نشده بود، قرارداد نمی‌بست و با اتحادیه هماهنگی می‌کرد، ما در این زمینه گله داریم.

رئیس اتحادیه فروشندگان آبمیوه، فالوده و بستنی مشهد بیان کرد: ما نامه‌نگاری کردیم و درخواست دادیم و اتاق اصناف باید پاسخ دهد که زمانبر است. صاحبان این ون‌کافه‌ها نیز مراجعه نمی‌کنند تا ببینیم وضعیت آن‌ها چه شده است. ممکن است مدتی دیگر اخطار بگیرند و مشکلاتی ایجاد شود که امیدواریم قبل از آن مشکل را حل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما در مجموع از ون‌کافه‌ها حمایت می‌کنیم اما با این شرایط نمی‌توان کاری انجام داد. طبق قانون، واحد صنفی که نتواند جواز بگیرد، نمی‌تواند کار کند و تاکنون مماشات کردیم. یک سال قرارداد ون‌کافه‌ها با شهرداری به اتمام رسیده که امیدواریم فعلا آن‌ها را تمدید نکنند. به محض اینکه بتوانیم راهکار قانونی را پیدا و رسته مستقل بگیریم، پروانه می‌دهیم. خوشحال می‌شویم که عضو جدید داشته باشیم و پیگیر هستیم تا این موضوع به نتیجه برسد.

 

ارسال نظر