شناسه خبر: ۱۶۱۷۳۰
لینک کوتاه کپی شد

آلودگی پیاپی هوای مشهد پنج روزه شد

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد برای پنجمین روز پیاپی در شانزدهمین روز آذر ۱۴۰۲ در شرایط ناسالم و آلوده برای شهروندان قرار دارد.

آلودگی پیاپی هوای مشهد پنج روزه شد

به گزارش مشهد فوری؛ مهدی اله‌پور افزود: اگرچه میانگین ۲۴ ساعته شاخص کیفیت هوای مشهد با عدد ۹۸ نشان دهنده قرار داشتن هوا در شرایط سالم است اما شاخص یک تا ۲ ساعت گذشته با عدد ۱۱۷ از آلوده بودن هوا خبر می دهد.

وی با بیان اینکه کیفیت هوا در ۶ منطقه مشهد در شرایط ناسالم است، اضافه کرد: کیفیت هوا در سایر۱۷ منطقه دارای ایستگاه سنجش در شرایط سالم گزارش شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی به شهروندان توصیه کرد: در روزهای دارای هوای سالم و پاک، پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود ترک نکنند اما در روزهای دارای هوای آلوده، از تردد در سطح شهر و مناطق آلوده دوری کنند.

اله پور افزود: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای. کیو. آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

 

ارسال نظر