شناسه خبر: ۱۶۱۶۰۸
لینک کوتاه کپی شد

کاروانسراها فرصتی بی‌نظیر برای توسعه سرمایه گذاری گردشگری

مدیرکل سرمایه گذاری، توسعه زیرساخت‌ها و مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی احیا و آماده سازی کاروانسراها را فرصتی بی‌نظیر برای توسعه سرمایه‌گذاری گردشگری و به تبع آن توسعه گردشگری داخلی به ویژه در شهرستان تاریخی فریمان برشمرد.

کاروانسراها فرصتی بی‌نظیر برای توسعه سرمایه گذاری گردشگری

به گزارش مشهد فوری؛ احمد تجری در سفر یک روزه به استان خراسان رضوی به منظور شرکت در مراسم معرفی فرصت سرمایه گذاری کاروانسرای تاریخی فریمان که در محل این کاروانسرای مرمت شده برگزار شد، افزود: قدمت کاروانسرای تاریخی فریمان به اواخر دوره صفویه و اوایل قاجاریه بر می‌گردد و توسط شهرداری فریمان مالک این اثر تاریخی، مرمت شده است. مدیرکل سرمایه گذاری، توسعه زیرساخت‌ها و مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد: این کاروانسرا در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع و زیربنای سه هزار مترمربع بوده و حجم سرمایه‌گذاری برای مرمت، تجهیز و بهره‌برداری ۵۰۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است.

تجری تصریح کرد: احیا و بهره برداری از این بنا، جان تازه‌ای به کالبد شهر خواهد داد و اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم مناسبی هم خواهد داشت، ضمن این‌که نزدیکی به مشهد مقدس و سایر ظرفیت‌های موجود در شهرستان نیز کمک شایانی به توسعه گردشگری می‌کند. او تاکید کرد: این کاروانسرا یک بسته سرمایه گذاری آماده برای سرمایه گذاری است.

image_2023-11-22_14-58-39

مدیرکل سرمایه گذاری، توسعه زیرساخت‌ها و مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در این سفر یک روزه از پروژه به بهره برداری رسیده آسفالت راه دسترسی به منطقه نمونه گردشگری بند فریمان که اعتبار ۱۰ میلیارد ریالی آن طی سفر اخیر مقام عالی وزارت به شهرستان فریمان تخصیص و ابلاغ شده بود و توسط اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و همکاری شهرداری طی کمتر یک ماه انجام و به اتمام رسیده بازدید کرد و این را، یکی از اقدامات مهم در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در مناطق گردشگری برشمرد.

تجری در ادمه از چند پروژه سرمایه گذاری گردشگری و هتلداری در مشهد و فریمان بازدید و روند پیشرفت فیزیکی آنها را مورد بررسی میدانی قرار داد. او در حاشیه این بازدید اعلام کرد: یک سوم حجم سرمایه‌گذاری پروژه‌های گردشگری کشور را استان خراسان رضوی به خود اختصاص داده است.

مدیرکل سرمایه گذاری، توسعه زیرساخت‌ها و مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در محل موسسه توسعه گردشگری سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی نیز حاضر و برنامه‌ریزی برای برگزاری نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری جاذبه‌های گردشگری این استان را که توسط این نهاد برنامه ریزی شده است را گامی نو و خلاقانه برای ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از طریق فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری اعلام و رویداد پیش بینی شده را فرصتی برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در راستای تقویت جریان‌های گردشگری در شهرها و روستاها با رویکرد اقتصادی خواند.

 

ارسال نظر