شناسه خبر: ۱۶۲۲۳۳
لینک کوتاه کپی شد

دومین دوره بصیرت افزایی با محوریت مسائل روز و خانواده در مشهد برگزار شد

دومین دوره تعالی و بصیرت افزایی ویژه کارکنان پایور و بازنشستگان به میزبانی منطقه پدافند هوایی شمال شرق کشور برگزار شد

دومین دوره بصیرت افزایی با محوریت مسائل روز و خانواده در مشهد برگزار شد

به گزارش مشهد فوری به نقل از روابط عمومی منطقه پدافند هوایی شمال شرق امام رضا (ع)، حجت الاسلام والمسلمین محمد عدیده رئیس عقیدتی سیاسی منطقه پدافند هوایی شمال شرق در آیین افتتاحیه این دوره با تاکید بر نقش ویژه بانوان در بصیرت‌ افزایی در جامعه، اظهار کرد: با توجه به اینکه امروز دشمن همه توان و تجهیزات خود را معطوف به خدشه دار کردن هویت خانواده در ایران کرده است، برگزاری چنین دوره هایی برای تمام اقشار جامعه بویژه بانوان ضروری است.

رئیس عقیدتی سیاسی منطقه پدافند هوایی شمال شرق هدف از برگزاری چنین دوره هایی را افزایش سطح آگاهی خانواده‌ها در مقابل آسیب های اجتماعی و فضای مجازی بر شمرد و گفت: نهاد خانواده، اصلی‌ ترین رکن جامعه و زمینه‌ ساز خوشبختی انسان‌ هاست و از این رو اسلام عنایت ویژه‌ ای به سلامت، رشد و پویایی این نهاد ارزشمند دارد. وی افزود: این دوره با حضور بیش از 100 نفر از کارکنان پایور،بازنشسته و خانواده های آنان و با حضور اساتید برجسته برگزار می‌گردد.

image_2024-03-03_14-47-55

حجت الاسلام والمسلمین عدیده با اشاره به اهمیت خانواده در جامعه، اذعان کرد: بسیاری از تغییرات جامعه ریشه در خانواده دارد و همه دستاورد های علمی، فرهنگی، دینی و هنری بشر در سایه خانواده سالم و امن پدید آمده است و استحکام خانواده به عنوان مهم‌ ترین نهاد تشکیل دهنده جامعه اثرگذاری مستقیم و نقش مهمی بر استحکام جامعه دارد.

رئیس عقیدتی سیاسی منطقه پدافند هوایی شمال شرق خاطر نشان کرد: مطالعه و پژوهش‌ها در حوزه‌ های مختلف جامعه شناختی، علوم قرآنی و دینی اذعان دارند که بسیاری از عوامل تحکیم خانواده اکتسابی هستند و اساسا موضوع آموزش و برگزاری دوره‌ های آموزشی و بصیرتی نقش جدایی ناپذیری در این فرایند دارند. گفتنی است این دوره به مدت 2 روز با موضوعات سبک زندگی فردی، اجتماعی، خانوادگی، مهارت های بعد از ازدواج و سواد رسانه در این منطقه برگزار شد .

 

ارسال نظر