شناسه خبر: ۱۶۱۶۴۹
لینک کوتاه کپی شد

حدود ۴۰۰ داوطلب مجلس در خراسان رضوی به عدم احراز صلاحیت خود اعتراض کردند

مسوول دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی گفت: حدود ۴۰۰ داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی اعتراض خود را به عدم احراز صلاحیت توسط هیات‌های اجرایی استان در سامانه مربوطه ثبت کرده‌اند.

حدود ۴۰۰ داوطلب مجلس در خراسان رضوی به عدم احراز صلاحیت خود اعتراض کردند

به گزارش مشهد فوری؛ کمال سرویها اظهار کرد: حدود ۶۰۰ داوطلب ثبت نام شده برای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس در استان توسط هیات‌های اجرایی با رد یا عدم احراز صلاحیت مواجه شده‌اند که از این تعداد ۱۹۰ داوطلب هیچ اعتراضی را ثبت نکرده‌اند.

مسوول دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی گفت: عمده عدم احراز صلاحیت‌ها مربوط به سوابق پنج سال فعالیت اجرایی، قضایی و یا آموزشی داوطلبان بوده است که در بیشتر موارد باید داوطلبان مدارک و مستندات سوابق پنج ساله خود را به تایید بالاترین مقام اجرایی دستگاه خود می‌رساندند که به دلیل نقص یا کمبود مدارک، صلاحیت آن‌ها توسط هیات‌های اجرایی احراز نشده است.

وی بیان کرد: با داوطلبان تایید صلاحیت نشده معترض به صورت تلفنی، مکتوب و یا حضوری گفت وگو شده و پیگیر بررسی صلاحیت‌ها و تکمیل مدارک آن‌ها هستیم و در صورتی که طی حدود ۲ هفته داوطلبان نتوانند مدارک مورد نیاز برای اثبات پنج سال سابقه اجرایی را به هیات نظارت استان ارائه کنند، این به منزله عدم ثبت نام آنان تلقی خواهد شد.

سرویها با بیان اینکه در این دوره از انتخابات زمان کافی برای بررسی صلاحیت داوطلبان وجود داشته است، ادامه داد: پس از مرحله جاری، بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس توسط شورای مرکزی هیات نظارت در تهران انجام خواهد شد.

مسوول دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی افزود: از زمان ثبت نام قطعی داوطلبان انتخابات مجلس، حدود ۵۰ داوطلب از حضور در گردونه انتخابات انصراف داده اند.

 

ارسال نظر