شناسه خبر: ۱۶۲۳۲۱
لینک کوتاه کپی شد

عملیات وعده صادق موازنه قدرت نظامی در منطقه را تثبیت کرد

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق نزاجا گفت: عملیات بزرگ و قدرتمند وعده صادق که نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی انجام دادند، بازدارندگی بسیار قوی در منطقه بود و این عملیات موازنه قدرت نظامی را در منطقه به ویژه غرب آسیا تثبیت کرد.

عملیات وعده صادق موازنه قدرت نظامی در منطقه را تثبیت کرد

به گزارش مشهد فوری؛ امیر سرتیپ رضا آذریان امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح ضمن تبریک 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: امروز همزمان با 29 فروردین، ارتش جمهوری اسلامی ایران متولد شد؛ ارتشی که در انقلاب اسلامی و حکومت اسلامی از حضرت امام (ره) به یادگار باقی مانده است.

وی افزود: فرزندان ارتش قبل از انقلاب فرزندانش مومن، متعهد و در کنار مردم بودند و انقلاب را به پیروزی رساندند و در تثبیت آن نقش بسیار مهمی داشتند و زمانیکه شعار انحلال ارتش را سرمی‌دادند، حضرت امام (ره) با بصیرت و آگاهی کامل فرمان روز ارتش را صادر کردند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق نزاجا ادامه داد: در دوران دفاع مقدس نیز وحدت بین ارتش و سپاه وجود داشت و در آن زمان شهید صیاد شیرازی نقش بسیار مهمی داشتند و بعد از دوران دفاع مقدس نیز از انقلاب و ارزش‌های آن دفاع کردند و دنبال ایجاد خودکفایی و خوداتکایی بودند که برای این منظور اقدام به ساخت انواع تجهیزات در نیرو‌های سه‌گانه و بعد چهارگانه ارتش کردند که قسمتی از قدرت این خودکفایی را در عملیات بزرگ نیرو‌های مسلح دیدیم.

امیر سرتیپ آذریان با اشاره به عملیات سپاه در حمله به اسرائیل عنوان کرد:با حماسه و قدرت‌نمایی بزرگ نیرو‌های مسلح کشورمان ضربه بسیار سنگینی به رژیم صهیونیستی کودک‌کش زده شد، این حماسه را باید به مردم و نیرو‌های مسلح، مقتدر، شجاع و آماده تبریک گفت.

وی افزود: این عملیات بزرگ و قدرتمند که نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی انجام دادند، بازدارندگی بسیار قوی در منطقه بود. یک پاسخ بسیار سخت و سنگین که در تفکرشان هم نمی‌گنجید که این اتفاق رخ دهد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق نزاجا  گفت: این عملیات موازنه قدرت نظامی را در منطقه به ویژه غرب آسیا تثبیت کرد، این قدرت نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران بوده، هست و خواهد بود.

امیر سرتیپ آذریان خاطرنشان کرد: امروز هم نیرو‌های مسلح همچنان که بالاترین مقامات نظام جمهوری اسلامی فرمودند برای انجام ماموریت آماده هستند امروز یگان‌های نیروی زمینی، هوایی، دریایی و پدافند ارتش در کنار سایر نیرو‌های مسلح در شرق کشور و در کنار مرزبانان شمال شرق مرزبانی می‌کنند و جای دورتر ار مرز‌های جمهوری اسلامی را نیز حراست می‌کنند.

وی بیان کرد: امروز انسداد مرز را که مسئله اصلی در شمال شرق و خراسان رضوی بود، آغاز کردیم و با تلاش به پایان خواهیم رساند. صد در صد مهندسی نیروی زمینی در شمال شرق مستقر است و انسداد مرز را انجام می‌دهند. ما در کنار مردم و برای مردم هستیم و اقتدار نظام را تثبیت  می‌کنیم و راه امام (ره) و شهدا را ادامه خواهیم داد.

 

ارسال نظر