شناسه خبر: ۱۶۲۳۰۱
لینک کوتاه کپی شد

هوای کلانشهر مشهد برای دومین روز پیاپی آلوده است

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان‌ رضوی گفت: کیفیت هوای کلانشهر مشهد در نوزدهمین روز از بهار ۱۴۰۳، با افزایش چشمگیر حجم آلاینده‌ها از روز گذشته برای دومین روز پیاپی در شرایط «ناسالم» و آلوده برای تنفس شهروندان قرار دارد.

هوای کلانشهر مشهد برای دومین روز پیاپی آلوده است

به گزارش مشهد فوری مهدی اله‌پور افزود: میانگین شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته با عدد ۱۳۳ نشانگر هوای «ناسالم» است و شاخص های یک تا ۲ ساعت گذشته نیز با عدد ۱۴۳ از شرایط «ناسالم» و آلوده هوای این کلانشهر خبر می‌دهند.

وی با بیان این که هوای مناطق «هفت حوض، خاقانی،خیام شمالی و چمن» در کلانشهر مشهد سالم است ادامه داد: کیفیت هوای ۱۹ منطقه دیگر دارای ایستگاه سنجش در مشهد آلوده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: به شهروندان توصیه می‌شود در روزهای دارای هوای سالم و پاک، پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود ترک نکنند.

اله پور افزود: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

 قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت «پاک» و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت «سالم» است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای «آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان» و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای «آلودگی هوا برای همه سنین» محسوب می‌شود.

 

ارسال نظر