شناسه خبر: ۱۶۲۲۱۵
لینک کوتاه کپی شد

بانوی مرگ مغزی مشهدی جان ۶ بیمار نیازمند عضو را نجات داد

مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اهدای اعضای بانوی ۵۵ ساله مرگ مغزی ساکن مشهد به جان ۶ بیمار نیازمند عضو حیاتی دوباره بخشید.

بانوی مرگ مغزی مشهدی جان ۶ بیمار نیازمند عضو را نجات داد

به گزارش مشهد فوری و به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر ابراهیم خالقی روز چهارشنبه افزود: در هزار و چهارصد و پنجاه و پنجمین عمل اهدای عضو از اهداکننده مرگ مغزی این دانشگاه، مرحوم «فاطمه آرام»، بیمار مرگ مغزی معرفی شده از بیمارستان امدادی شهید کامیاب مشهد پس از تایید مرگ مغزی و کسب رضایت خانواده‌اش، در بیمارستان منتصریه مشهد زیر عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.

وی ادامه داد: کلیه‌های این بیمار مرگ مغزی در بیمارستان منتصریه به ۲ مرد ۵۲ و ۵۱ ساله از مشهد که سالها از نارسایی کلیه رنج می‌بردند و با دیالیز تحت درمان بودند، اهدا و پیوند شد.

مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: کبد زنده‌یاد آرام در بیمارستان منتصریه به بانوی ۲۵ ساله ساکن فردوس که سال‌ها از نارسایی کبد رنج می‌برد، اهدا و پیوند شد.

خالقی افزود: قرنیه‌های این بانوی مرگ مغزی برای پیوند به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد و قسمتی از پوست وی برای پیوند به بیماران بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد ارسال شد.

واحد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که شمال‌شرق کشور را زیر پوشش دارد، از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است.

 

ارسال نظر